Piszczel

Ostatnio napisałem  mały program którego zadaniem jest odgrywanie melodyjek na PC Speakerze. Trudno to porównywać z orkiestrą symfoniczną, ale systemowy głośniczek ma jedną istotną zaletę – jest ‚trudnowyłączalny’ czyli działa na szkolnych komputerach. Aplikacja odczytuje melodie z pliku, odtwarza ją i się wyłącza. Dołączone są cztery przykładowe utwory  – m.in. motyw z Ojca Chrzestnego i Jazz Jackrabbit. Nie będę się tu więcej rozpisywać – wszystkie interesujące informacje w pliku readme.

Pobierz Piszczel 1.0 – Windows, 32-bit kod i binarki

Autorem plików dźwiękowych jest gethiox.

Jeżeli ktoś przygotowałby dodatkowe pliki i chciał je tu zamieścić proszę o kontakt.

Reklamy

5 comments

  1. Ja tam sobie nie posłucham 🙂 A twój kod to nic wielkiego (chodzi o c++), kilka komunikatów może wyskoczyć i odtworzyć dźwięk. No chyba ze reszta jest w pythonie którego nie oceniam 😉

  2. Ciekawe co na to mandarkt, że wstawiliśmy to do autostartu wszystkich userów, pewnie wywnioskuje, że z explorer’em jest coś nie tak :>

  3. Dnia następnego mandarkt rzekł do xevaquora – wiesz, nie słusznie oskarżałem gethiox’a o włączanie melodyjek, wygląda na to, że wdarł się wirus i niezbędna była reinstalacja systemu.
    Normalnie nie wyrobiłem ze śmiechu jak się dowiedziałem (nie było mnie tego dnia). Cytat użytkownika Drraven „A twój kod to nic wielkiego”. Program żadnym popisem umiejętności nie jest, ale ukryty jest potężny potencjał jak widać :] Tak to już bywa z prO informatykami ze szczecina po studiach (może zatajnia informację o zdobytych certyfikatach CISCO?). Tak czy siak nauczyciel jest pierwsza klasa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s